Product code: CHB100W-24S24-CM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-24S24-CM
  • Output current
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 4.17A
Power 100.08W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 24V DC
Input voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87.5%