Product code: CHB100W-24S28-CM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-24S28-CM
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 3.57A
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 28V DC
Input voltage 24V DC