Product code: CHB100W-48S12-CM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-48S12-CM
  • Output current
  • Case
  • Power
Specification for Converter: DC/DC
Output current 8.3A
Case Half Brick
Power 99.6W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87.5%