Product code: CHB100W-48S15-CM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-48S15-CM
  • Output current
  • Power
Specification for Converter: DC/DC
Output current 6.7A
Power 100.5W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%