Product code: CHB100W-48S48-CM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-48S48-CM
  • Output current
  • Power
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2.1A
Power 100.8W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 48V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 84.5%