Product code: CHB200W-24S28N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB200W-24S28N
  • Mounting
  • Supply voltage
  • Case
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
Mounting THT
Supply voltage 10...36V DC
Case Half Brick
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 28V DC
Input voltage 24V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88.5%