Product code: CHB300-300S05-CMFC
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB300-300S05-CMFC
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 60A
Mounting THT
Power 300W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 88.5%