Product code: CHB300-300S12-CMFD
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB300-300S12-CMFD
Specification for Converter: DC/DC
Output current 25A
Mounting THT
Power 300W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 87.5%