Product code: CHB300-300S28-CMFC
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB300-300S28-CMFC
Specification for Converter: DC/DC
Output current 10.7A
Mounting THT
Power 299.6W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 28V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 90%