Industrial module: industrial computer; 24VDC; Mounting: panel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CP6606-0001-0020
Manufacturer: Beckhoff Automation
Manufacturer code: CP6606-0001-0020
Product downloads
Specification for Industrial module: industrial computer; 24VDC; Mounting: panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP20, IP54 |
| Enclosure material | aluminium, steel |
| Interface | 10/100 Base-T, Ethernet, EtherCAT, RS232 |
| Processor | ARM Cortex™-A8 |
| Display resolution | 800x480 |
| Operating system | Windows Embedded |
| Screen size | 7" |
| Indication | LED operation indicator |
| Connection | D-Sub |