Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 5mA; 100mA; max.30VDC
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
CPC1001NTR
Manufacturer: IXYS
Manufacturer code: CPC1001NTR
Product downloads
Specification for Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 5mA; 100mA; max.30VDC
| Mounting | SMD |
| Case | SOP4 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Turn-on time | 1µs |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | max. 30V DC |
| Kind of output | transistor |
| Turn-off time | 30µs |
| CTR@If | 100-800%@0.2mA |
| Control current max. | 5mA |