Relay: solid state; SPST-NO x2; Icntrl max: 50mA; 120mA; 30Ω; SMT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CPC2030N
Manufacturer: IXYS
Manufacturer code: CPC2030N
Product downloads
Specification for Relay: solid state; SPST-NO x2; Icntrl max: 50mA; 120mA; 30Ω; SMT
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Max. operating current | 120mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 2ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 30Ω |
| Body dimensions | 9.35x3.81x2.18mm |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | max. 350V AC, max. 350V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 1ms |
| Contacts configuration | SPST-NO x2 |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |