Fuse: fuse; 5A; 63VDC; SMD; ceramic; Case: SMD; CQ
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
CQ12LH 5A 63V
Manufacturer: Conquer Electronic Co., Ltd.
Manufacturer code: CQ12LH 5A 63V
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 5A; 63VDC; SMD; ceramic; Case: SMD; CQ
| Mounting | SMD |
| Resistance | 9.1...16.9mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic, miniature |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 63V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |