Product code: CQB75W-24S24N-DIN
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CQB75W-24S24N-DIN
Specification for Converter: DC/DC
Output current 3.12A
Mounting for DIN rail mounting
Supply voltage 9...36V DC
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 24V DC
Input voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%