Product code: CQB75W8-36S12-CMFD
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CQB75W8-36S12-CMFD
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Application
Specification for Converter: DC/DC
Output current 6.25A
Mounting THT
Power 75W
Operating temperature -40...105°C
Application telecommunication
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 90%