Product code: CQB75W8-36S28-CMFC
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CQB75W8-36S28-CMFC
  • Operating temperature
  • Application
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2.67A
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Application telecommunication
Output voltage 28V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 90%