Product code: CRCW2512240RJNEG
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: CRCW2512240RJNEG
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Case - mm
  • Temperature coefficient
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; SMD; 2512; 240Ω; 1W; ±5%; -55÷155°C; 200ppm/°C
Mounting SMD
Power 1W
Resistance 240Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 500V
Case - inch 2512
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±5%
Case - mm 6332
Temperature coefficient 200ppm/°C