Product code: D22-10-01-N0
Manufacturer: KUBARA LAMINA
Manufacturer code: D22-10-01-N0
  • Mounting
  • Case
  • Semiconductor structure
  • Max. load current
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Fastening thread
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: stud rectifying; 100V; 1.5V; 10A; cathode stud; DO4; M5
Mounting screw type
Case DO4
Semiconductor structure cathode stud
Max. load current 31.4A
Max. forward impulse current 190A
Load current 10A
Max. forward voltage 1.5V