Product code: D22-10-01-R0
Manufacturer: KUBARA LAMINA
Manufacturer code: D22-10-01-R0
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: stud rectifying; 100V; 1.5V; 10A; anode stud; DO4; M5; screw
Mounting screw type
Case DO4
Semiconductor structure anode stud
Max. load current 31.4A
Max. forward impulse current 190A
Load current 10A
Max. forward voltage 1.5V