Product code: D22-25-06-R0
Manufacturer: KUBARA LAMINA
Manufacturer code: D22-25-06-R0
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: stud rectifying; 600V; 1.5V; 25A; anode stud; DO4; M5; screw
Mounting screw type
Case DO4
Semiconductor structure anode stud
Max. off-state voltage 600V
Max. load current 50A
Max. forward impulse current 275A
Load current 25A
Max. forward voltage 1.5V