Cable; Power Delivery (PD),USB 4.0; USB C plug,both sides; 3m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DB-300443-030-S
Manufacturer: DIGITUS
Manufacturer code: DB-300443-030-S
Product downloads
Specification for Cable; Power Delivery (PD),USB 4.0; USB C plug,both sides; 3m
| Max. operating current | 5A |
| Kind of core | Cu |
| Contact plating | gold-plated |
| Cable length | 3m |
| Transmission rate | 20Gbps |
| Cable external diameter | 5mm |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | both sides, USB C plug |
| Insulation colour | black, grey |