Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1200V; If: 15A; Ifsm: 350A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DB15-12-1
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: DB15-12
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1200V; If: 15A; Ifsm: 350A
| Case | DB |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 15A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.05V |