Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 25A; Ifsm: 350A; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DB25-08
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: DB25-08
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 25A; Ifsm: 350A; THT
| Case | DB |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.05V |