Bridge rectifier: three-phase; flat
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DBI 25-14 07638980
Manufacturer: SEMIKRON DANFOSS
Manufacturer code: DBI 25-14 07638980
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: three-phase; flat
| Case | DBI |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.8mm |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. forward impulse current | 310A |
| Load current | 25A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 2.2V |