Three-phase bridge rectifier; Urmax: 2.2kV; If: 27A; Ifsm: 310A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DBI 25-22 P 07641300
Manufacturer: SEMIKRON DANFOSS
Manufacturer code: DBI 25-22 P 07641300
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 2.2kV; If: 27A; Ifsm: 310A
| Case | DBI-P |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.8mm |
| Max. off-state voltage | 2.2kV |
| Max. forward impulse current | 310A |
| Load current | 27A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.95V |