Three-phase bridge rectifier; Urmax: 400V; If: 25A; Ifsm: 370A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DBI25-04A
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: DBI25-04A
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 400V; If: 25A; Ifsm: 370A
| Case | DBI-A |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 370A |
| Load current | 25A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.05V |