Converter: DC/DC; 420W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 35A; DIP; THT
Multiples:
30.0
Minimum quantity:
30.0
Product code:
DBQ0135V2PBSC
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: DBQ0135V2PBSC
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 420W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 35A; DIP; THT
| Output current | 35A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 420W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Number of outputs | 1 |