Cable; wires,DC 0,7/2,35 plug; straight; 0.5mm2; black; 1.5m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DC.CAB.0200.0150
Manufacturer: BQ CABLE
Manufacturer code: DC.CAB.0200.0150
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 0,7/2,35 plug; straight; 0.5mm2; black; 1.5m
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 1.5m |
| Rated voltage | 48V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | wires |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 11mm |
| Cable outside dimensions | 2x2mm |
| Application of connection lead | tablets |