Cable; wires,DC 4,0/1,7 plug; straight,Sony; 0.5mm2; black; 3m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DC.CAB.1000.0300
Manufacturer: BQ CABLE
Manufacturer code: DC.CAB.1000.0300
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 4,0/1,7 plug; straight,Sony; 0.5mm2; black; 3m
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 3m |
| Rated voltage | 48V |
| Connector variant | Sony, straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 4,0/1,7 plug, wires |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 9.5mm |
| Cable outside dimensions | 2x2mm |
| Application of connection lead | HP laptops |