Cable; wires,DC 5,5/2,5 plug; straight; 0.5mm2; black; 1.5m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DC.CAB.2600.0150E
Manufacturer: ESPE
Manufacturer code: KAB-1.5MWT2.5/S
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 5,5/2,5 plug; straight; 0.5mm2; black; 1.5m
| Max. operating current | 5A |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 1.46m |
| Rated voltage | 48V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,5 plug, wires |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 11mm |
| Application of connection lead | tablets |