Enclosure: wall mounting; X: 256mm; Y: 217mm; Z: 132mm; ABS; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DC007CBU
Manufacturer: GAINTA
Manufacturer code: DC007CBU
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 256mm; Y: 217mm; Z: 132mm; ABS; grey
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Flammability rating | UL94HB |
| Dimension Y | 217mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 256mm |
| Dimension Z | 132mm |
| Cover colour | semi-transparent blue |