Enclosure: wall mounting; X: 296mm; Y: 281mm; Z: 158mm; ABS; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DC009CUL
Manufacturer: GAINTA
Manufacturer code: DC009CUL
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 296mm; Y: 281mm; Z: 158mm; ABS; grey
| Operating temperature | -40...120°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Flammability rating | UL94HB |
| Dimension Y | 281mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 296mm |
| Dimension Z | 158mm |
| Cover colour | transparent |