Cable; wires,DC 5,5/2,5 socket; straight; 0.5mm2; black; 0.25m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
DC2400.0025E
Manufacturer: MFG
Manufacturer code: DC2400.0025E
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 5,5/2,5 socket; straight; 0.5mm2; black; 0.25m
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 250mm |
| Rated voltage | 24V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,5 socket, wires |
| Insulation colour | black |
| Wire cross-section shape | round |