Converter:DC/DC;2.5W;Uin:918V;15VDC;Iout:150mA;0.02ppm/C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DC2W12/15
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Converter:DC/DC;2.5W;Uin:918V;15VDC;Iout:150mA;0.02ppm/C
| Output current | 150mA |
| Power | 2.5W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...18V |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 63% |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Temperature coefficient | 0.02ppm/°C |