Converter: DC/DC
Multiples:
28.0
Minimum quantity:
28.0
Product code:
DCP020509U-1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: DCP020509U
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 222mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 1kV |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |