Converter: DC/DC
Multiples:
28.0
Minimum quantity:
28.0
Product code:
DCP021515U
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: DCP021515U
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 133mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Application | IT |
| Output voltage | 15V |
| Insulation voltage | 1kV |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |