Transistor: NPN / PNP
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DCX114YU-7-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: DCX114YU-7-F
Product downloads
Specification for Transistor: NPN / PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN / PNP |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Quantity in package | 3000pcs. |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT, complementary |
| Current gain | 100...600 |
| Base-emitter resistor | 47kΩ |
| Base resistor | 10kΩ |