Converter: DC/DC; 45W; Uin: 150÷1500V; Uout: 15VDC; Iout: 3A; 310g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DDRH-45-15DR
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: DDRH-45-15DR
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 45W; Uin: 150÷1500V; Uout: 15VDC; Iout: 3A; 310g
| Output current | 3A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 45W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |