Converter: DC/DC; 45W; Uin: 150÷1500V; Uout: 24VDC; Iout: 1.87A; 305g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DDRH-45-24ST
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: DDRH-45-24ST
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 45W; Uin: 150÷1500V; Uout: 24VDC; Iout: 1.87A; 305g
| Mounting | screw type |
| Power | 45W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |