Display: LCD; 7-segment (digital); STN Positive; No.of dig: 4.5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE 121-RS-20/7,5/M
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DE 121-RS-20/7,5/M
Product downloads
Specification for Display: LCD; 7-segment (digital); STN Positive; No.of dig: 4.5
| Operating temperature | -20...70°C |
| Dimensions | 50.8x30.5x1.1mm |
| Kind of display | 7-segment |
| Display technology | STN Positive |
| Window dimensions (H x W) | 44.5x16.5mm |
| Type of display | LCD |
| Digit height | 10.2mm |
| Number of displayed digits | 4.5 |