Display: LCD; 7-segment (digital); STN Positive; No.of dig: 8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE 133-RS-30/6,35/12° (3 VOLT)
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DE 133-RS-30/6,35/12° (3 VOLT)
Product downloads
Specification for Display: LCD; 7-segment (digital); STN Positive; No.of dig: 8
| Operating temperature | -40...90°C |
| Dimensions | 70x25x1.1mm |
| Kind of display | 7-segment |
| Display technology | STN Positive |
| Window dimensions (H x W) | 64x14.5mm |
| Type of display | LCD |
| Digit height | 9mm |
| Number of displayed digits | 8 |