Display: LCD; 7-segment (digital); STN Positive; No.of dig: 4
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE 325-RS-20/8,4/V (3 VOLT)
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DE 325-RS-20/8,4/V (3 VOLT)
Product downloads
Specification for Display: LCD; 7-segment (digital); STN Positive; No.of dig: 4
| Operating temperature | -20...70°C |
| Dimensions | 49x25.5x1.1mm |
| Kind of display | 7-segment |
| Display technology | STN Positive |
| Window dimensions (H x W) | 45x19mm |
| Type of display | LCD |
| Digit height | 11.5mm |
| Number of displayed digits | 4 |