Capacitor: ceramic; 100pF; 500VAC; ±10%; THT; 10mm; Body dim: Ø6x5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE1B3RA101KA4BQ01F
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: DE1B3RA101KA4BQ01F
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 100pF; 500VAC; ±10%; THT; 10mm; Body dim: Ø6x5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 500V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 5mm |
| Diameter | 6mm |
| Capacitance | 100pF |
| Kind of capacitor | X1, Y1 |
| Type of capacitor | ceramic |