Capacitor: ceramic; X1,Y1; 1nF; 440VAC; ±20%; THT; 10mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE1E3RA102MN4AN01F
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: DE1E3RA102MN4AN01F
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; X1,Y1; 1nF; 440VAC; ±20%; THT; 10mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 440V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 4mm |
| Diameter | 7mm |
| Capacitance | 1nF |
| Kind of capacitor | X1, Y1 |
| Type of capacitor | ceramic |