Capacitor: ceramic; 100pF; 300VAC; ±10%; THT; 7.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE2B3SA101KN3AX02F
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: DE2B3SA101KN3AX02F
Product downloads
Specification for Capacitor: ceramic; 100pF; 300VAC; ±10%; THT; 7.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 4mm |
| Diameter | 6mm |
| Capacitance | 100pF |
| Kind of capacitor | X1/Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |