Diode: rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DE3L20UA-7101
Manufacturer: SHINDENGEN
Manufacturer code: DE3L20UA-7101
Product downloads
Specification for Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 980mV |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |