Display: e-paper; 3.5"; 800x480; Window dimensions: 76.16x45.7mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEE 800480A-W
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DEE 800480A-W
Product downloads
Specification for Display: e-paper; 3.5"; 800x480; Window dimensions: 76.16x45.7mm
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Colour | black/white |
| Interface | 8080, 8bit parallel |
| Dimensions | 89.11x52.5mm |
| Display resolution | 800x480 |
| Screen size | 3.5" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 76.16x45.7mm |
| Type of display | e-paper |