Lamp: LED flood light; 230VAC; 30W; cool white; 120°; 6500K; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DELL-FLC4030C5A011
Manufacturer: TOSHIBA LED LIGHTING
Manufacturer code: DELL-FLC4030C5A011
Product downloads
Specification for Lamp: LED flood light; 230VAC; 30W; cool white; 120°; 6500K; IP65
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...40°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | cool white |
| Enclosure material | metal |
| Body colour | black |
| Power consumption | 30W |
| Type of lamp | LED flood light |
| Colour temperature | 6500K |
| Min. colour rendering index | 80 |