Environmental conditions; LCD 4 digits; ±5%; 0÷200klx,0÷20kFc
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEM900
Manufacturer: VELLEMAN
Manufacturer code: DEM900
Product downloads
Specification for Environmental conditions; LCD 4 digits; ±5%; 0÷200klx,0÷20kFc
| Temperature measuring range | -40...70°C |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 0.0315...8kHz |
| Standard equipment | hard case, user's manual |
| Measurement | air velocity, humidity, illuminance, temperature |
| Sound level measuring range | 35...130dB |
| Sound level measuring accuracy | ±2dB |
| Sound level measuring resolution | 0.1dB |