Display: OLED; graphical; 0.49"; 64x32; Dim: 14.5x11.6x1.26mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DEP 064032A-W
Manufacturer: DISPLAY ELEKTRONIK
Manufacturer code: DEP 064032A-W
Product downloads
Specification for Display: OLED; graphical; 0.49"; 64x32; Dim: 14.5x11.6x1.26mm
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | white |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 14 |
| Dimensions | 14.5x11.6x1.26mm |
| Type of pin configuration | 1x14 |
| Display resolution | 64x32 |
| Display features | passive panel |
| Screen size | 0.49" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Contrast | 2000:1 |
| Window dimensions (H x W) | 11.18x5.58mm |
| Kind of controller | SSD1306BZ |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 0.7mm |